Verxel Nutrición Deportiva

Onde estamos?

Local do club-
Verxel Herbolario
Montero Ríos 41 Baixo
Tlfn:982-25-18-27

CAMPIONATO DE GALICIA DE 10 KM. EN RUTA

O pasado fin de semana tiña lugar o campionato de Galicia de 10k no que o equipo lograba un podium da man de David Santos que era segundo na clasificación xeral por detrás de Lolo Penas.

Destacadas actuacións tamén de Angel García no posto 141º, Abraham Torre 144º, Manel Redondo 191º, Vicente Sanmartin 331º, Antonio Torre 345º. En categoría femenina Mónica Granero era 8ª na clasificación xeral e 4ª en categoría.

Noraboa a todos!

RESULTADOS COMPLETOS

16819364_10208728266179140_6570132589356537026_o

XVII CIRCUITO LARSA CORRE CON NÓS. ESTRADA RÍO RATO

Resultados femeninos do equipo:

Posto Dorsal Nome Apelidos P. Sexo P. Categoría Tempo
134 1067 NOEMI MORAL NAVAZO F-7 VTAF-2 00:23:35
153 1038 ANA ABUÍN RODRÍGUEZ F-9 SNF-2 00:23:50
163 9 NOHEMI FREIJO DIAZ F-11 VTAF-3 00:24:12
189 1065 MARIA ELVA MENDEZ LOPEZ F-14 VTCF-2 00:24:38
324 1047 PILAR DOMÍNGUEZ PEREIRA F-28 VTCF-3 00:26:34
334 1042 NOEMI CARRO PAZ F-31 XVNF-5 00:26:42
419 1075 LUCÍA SEIJAS VÁZQUEZ F-44 JNF-2 00:28:03

Resultados masculinos do equipo:

Posto Dorsal Nome Apelidos P. Sexo P. Categoría Tempo
11 1046 JOSE MANUEL CORRAL LOPEZ M-11 VTBM-4 00:20:07
13 1082 JOSE LUIS VALIÑA MENDEZ M-13 VTCM-1 00:20:18
23 1081 ALBERTO VALIÑA MENDEZ M-23 VTAM-8 00:21:01
42 1079 ABRAHAM TORRE SOENGAS M-42 VTAM-11 00:21:48
48 1080 SAUL VALCARCEL NOVO M-48 VTCM-7 00:22:04
57 1063 LUIS LOPEZ VAZQUEZ M-56 VTBM-11 00:22:14
61 1072 MANEL REDONDO SOL M-60 SNM-9 00:22:21
86 1069 JOSE MARIA PÉREZ OTERO M-85 VTDM-6 00:22:52
90 1068 GERARDO PEREZ LENZA M-88 VTEM-3 00:22:54
99 1051 JOSE MANUEL FERNANDEZ SANGIAO M-96 VTDM-9 00:23:01
122 1037 JAVIER ABUIN PENAS M-117 PRM-8 00:23:25
131 1043 OSCAR CASTEDO DOMÍNGUEZ M-125 VTAM-26 00:23:34
132 1052 LUÍS FERNÁNDEZ VEIGA M-126 VTEM-6 00:23:34
192 1071 MARCOS ANTONIO PRADO FANDIÑO M-177 SNM-22 00:24:39
199 1088 JUAN CARLOS YAÑEZ LAMAS M-184 VTCM-28 00:24:44
239 1073 VICENTE SANMARTIN VIGO M-220 VTBM-50 00:25:32
305 1077 ANTONIO TEOLINDO TORRE MEJÍA M-282 VTFM-5 00:26:22
345 1086 JOSÉ MARÍA VIANA FERREIRO M-312 VTBM-69 00:26:54
501 1040 JUAN C. CAMPO JANEIRO M-433 VTFM-13 00:29:25

En categorías menores Irma Viana era 21 na súa categoría.

Noraboa a todos!

XCII CAMPIONATO DE GALICIA ABSOLUTO E INDIVIDUAL E CLUBES DE CAMPO A TRAVÉS

Excelentes resultados no pasado campionato Galego de cross largo, no que o equipo cada ano consigue estar un pouco máis arriba na clasificación cun 4º posto en homes, a tan só 4 puntos do podium e un 5º posto en mulleres. Destacada a actuación tamén de David Santos que lograba o podium absoluto.

Noraboa a todos equipo!

RESULTADOS 

XIV MEMORIAL EDUARDO FERNÁNDEZ VILLAMARÍN (RÁBADE) 2017

Resultados do equipo un ano máis no Memorial Eduardo Fernández Villamarín.

Noraboa atletas!

Posto Dorsal Nome Apelidos P. Sexo P. Categoría Tempo
10 483 JOSE MANUEL CORRAL LOPEZ M-10 EM-4 00:23:30
66 286 MANEL REDONDO SOL M-63 DM-27 00:26:52
102 487 LUÍS FERNÁNDEZ VEIGA M-95 FM-24 00:28:16
112 289 ANA ABUÍN RODRÍGUEZ F-8 EF-3 00:28:34
114 290 OSCAR CASTEDO DOMÍNGUEZ M-106 EM-44 00:28:42
146 484 JUAN CARLOS YAÑEZ LAMAS M-135 FM-36 00:29:27
161 285 VICENTE SANMARTIN VIGO M-149 EM-66 00:29:44
185 485 GERARDO VAZQUEZ REDONDO M-168 FM-46 00:30:24
191 283 MARIA ELVA MENDEZ LOPEZ F-19 FF-5 00:30:31
236 288 NOEMI CARRO PAZ F-22 DF-8 00:31:48

I Cross Comarcal “A mariña Lucense”

Excelente actuación esta mañá dos atletas do equipo no cross “A mariña Lucense” 5ª carreira puntuable para o circuito galego de cross, no que Toño Teijido esta a defender a primeira posición do circuito.

Na clasificación de equipos alcanzábamos unha excelente 2ª plaza, individualmente Toño Teijido era 4ª debido a  unha caída que o alonxaba do podium, Jose Manuel Corral era 8º, Luis López era 18º e finalmente Jose Manuel Fernández era 31º.

Noraboa atletas!

CAMPIONATO DE GALICIA DE CAMPO A TRAVES DE VETERANS

O pasado domingo tiña lugar en A Rúa o campionato de Galicia de campo a través de Veterans, nos que o noso equipo estaba en todalás categorías. Individualmente tamén se lograron excelentes resultados.

En homes equipo de +55 era segundo, o de 45 era 4º e do 35 era 7º. En mulleres lograbase podium tamén cunha excelente segunda plaza.

Resultados completos

Noraboa a todos e grazas o noso filial Atletismo Lucus por cedernos os atletas para formar equipo no campionato.

XVII CIRCUITO LARSA CORRE CON NÓS. NOCTURNA MONUMENTAL

Resultados homes-mulleres onte na primeira CCN do 2017, gracias a todos unha vez máis!

Homes:

Posto Dorsal Nome Apelidos P. Sexo P. Categoría Tempo
4 1046 JOSE MANUEL CORRAL LOPEZ M-4 VTBM-1 00:12:16
8 1082 JOSE LUIS VALIÑA MENDEZ M-8 VTCM-1 00:12:22
32 1081 ALBERTO VALIÑA MENDEZ M-32 VTAM-10 00:13:08
48 4 ANTONIO TEIJIDO LOPEZ M-47 PRM-8 00:13:25
49 1063 LUIS LOPEZ VAZQUEZ M-48 VTBM-8 00:13:25
62 1085 GERARDO VAZQUEZ REDONDO M-60 VTBM-11 00:13:40
75 1079 ABRAHAM TORRE SOENGAS M-72 VTAM-17 00:13:52
87 1069 JOSE MARIA PÉREZ OTERO M-84 VTDM-5 00:13:57
92 1076 JAVIER TORO MONTERO M-89 VTFM-1 00:14:02
98 1051 JOSE MANUEL FERNANDEZ SANGIAO M-95 VTDM-7 00:14:08
129 1037 JAVIER ABUIN PENAS M-124 PRM-16 00:14:26
131 1072 MANEL REDONDO SOL M-126 SNM-23 00:14:27
137 1052 LUÍS FERNÁNDEZ VEIGA M-132 VTEM-4 00:14:32
167 1043 OSCAR CASTEDO DOMÍNGUEZ M-156 VTAM-33 00:14:50
199 1049 RICARDO FERNANDEZ GARCIA M-187 JNM-7 00:15:07
206 1073 VICENTE SANMARTIN VIGO M-193 VTBM-44 00:15:11
221 1071 MARCOS ANTONIO PRADO FANDIÑO M-207 SNM-31 00:15:22
259 1088 JUAN CARLOS YAÑEZ LAMAS M-242 VTCM-31 00:15:43
338 1077 ANTONIO TEOLINDO TORRE MEJÍA M-312 VTFM-2 00:16:28
431 1086 JOSÉ MARÍA VIANA FERREIRO M-393 VTBM-92 00:17:14
551 1040 JUAN C. CAMPO JANEIRO M-482 VTFM-9 00:18:34

Mulleres:

Posto Dorsal Nome Apelidos P. Sexo P. Categoría Tempo
156 9 NOHEMI FREIJO DIAZ F-8 VTAF-1 00:14:42
160 1038 ANA ABUÍN RODRÍGUEZ F-10 SNF-2 00:14:46
250 1065 MARIA ELVA MENDEZ LOPEZ F-17 VTCF-3 00:15:39
404 1047 PILAR DOMÍNGUEZ PEREIRA F-33 VTCF-6 00:17:02
467 1050 SANDRA FERNANDEZ GARCIA F-47 JNF-3 00:17:39
468 1075 LUCÍA SEIJAS VÁZQUEZ F-48 JNF-4 00:17:39
564 1066 LUCIA MONTES MENDOZA F-73 SNF-14 00:18:41
577 1054 Mª DEL CARMEN FERREIRO DIAZ F-77 VTEF-2 00:18:50

En categorías menores Mireia Vázquez era 3ª na categoría e Irma Viana 16ª, mentres que Alejandro Vázquez era 7º na categoría. Noraboa campións!