XVI POPULAR LUGO MONUMENTAL 2018 G.P. CAIXABANK

A pasada mañá de domingo tiña lugar a carreira popular Lugo Monumental, a clásica de Lugo. A mañá arrancaba coas probas dos nen@s na que o mal tempo e a choiva perdonaba para as súas carreiras.

En primeiro lugar na carreira alevín sobre unha distancia de 700 metros Carolina García era 8ª clasificada e en categoría infantil femenina Noelia Rey sobre os 1500 metros que tiña a súa carreira  remataba en 9ª posición.

Pasamos a salida absoluta na que destacamos a actuación de Marta Valín 3ª en categoría, Carla Trillo 3ª en categoría tamén, Jose Manuel Corral 1º en categoría, José Luís Valiña 3º en categoría e Javier Toro 2º en categoría.

Resultados femeninos:

Posto Dorsal Nome Apelidos P. Sexo P. Categoría Tempo
178 196 MARTA VALIN SANDEZ F-6 V1F-3 00:42:04
182 65 CARLA TRILLO FERNANDEZ F-7 SNF-3 00:42:18
191 5 ANA ABUÍN RODRÍGUEZ F-9 V1F-4 00:42:31
233 193 KARINA PASARIN MON F-11 V1F-5 00:43:25
465 601 LAURA SANTIN F-30 SNF-7 00:47:46
544 194 NOEMI CARRO PAZ F-39 JJPF-10 00:49:08
559 192 MARÍA ELVA MÉNDEZ LÓPEZ F-42 V2F-8 00:49:19
628 599 PI DOMÍNGUEZ PEREIRA F-53 V2F-9 00:50:38
893 604 Mª DEL CARMEN FERREIRO DIAZ F-157 V3F-9 00:58:30

Resultados masculinos:

Posto Dorsal Nome Apelidos P. Sexo P. Categoría Tempo
15 902 ANTONIO TEIJIDO LOPEZ M-15 SNM-10 00:34:53
20 60 BREOGÀN GIGIREY CANCELA M-20 SNM-13 00:35:37
22 64 JOSE MANUEL CORRAL LOPEZ M-22 V2M-1 00:36:15
33 62 JOSÉ LUIS VALIÑA MENDEZ M-33 V2M-3 00:37:15
84 189 MANEL REDONDO SOL M-83 V1M-31 00:39:24
87 183 JAVIER TORO MONTERO M-86 V3M-2 00:39:32
96 191 RICARDO FERNÁNDEZ GARCIA M-94 SNM-31 00:39:58
106 182 SAUL VALCARCEL NOVO M-104 V2M-20 00:40:11
117 188 JAVIER ABUIN PENAS M-115 SNM-36 00:40:29
123 184 FRANCISCO MARTINEZ NUÑEZ M-121 V1M-46 00:40:36
131 195 GERARDO VAZQUEZ REDONDO M-128 V2M-26 00:40:48
139 181 ABRAHAM TORRE SOENGAS M-135 V1M-52 00:41:04
143 186 MANUEL VÁZQUEZ RAMOS M-139 V2M-31 00:41:12
147 185 JOSE MARIA PÉREZ OTERO M-143 V3M-6 00:41:20
172 595 LUÍS FERNÁNDEZ VEIGA M-167 V3M-8 00:41:58
183 592 VICENTE SANMARTIN VIGO M-176 V1M-65 00:42:18
206 597 ADRIÁN ÁLVAREZ MOSQUERA M-197 SNM-50 00:42:48
209 596 JOSÉ ÁLVAREZ LENCE M-200 V2M-49 00:42:50
223 190 VICTOR LÓPEZ BELLO M-214 SNM-52 00:43:08
234 594 JAVIER ANGEL VAZQUEZ OREJAS M-223 V2M-55 00:43:25
286 593 JUAN CARLOS YAÑEZ LAMAS M-273 V2M-74 00:44:26
366 605 JOSE LÓPEZ ACEBEDO M-343 SNM-71 00:46:02
404 600 JESUS VARELA LODEIRO M-379 V3M-28 00:46:42
526 606 JOSÉ LÓPEZ FERREIROS M-490 SNM-92 00:48:53
574 603 JOSÉ MARÍA VIANA FERREIRO M-532 V2M-171 00:49:45
779 598 ANTONIO TEOLINDO TORRE MEJÍA M-684 V3M-69 00:54:25
904 602 JUAN C. CAMPO JANEIRO M-743 V3M-84 00:58:50

WhatsApp Image 2018-12-16 at 14.56.41.jpeg

En total o equipo contou con 39 atletas que defenderon os colores nunha nova edición, condicionada este ano polo mal tempo que acompañou durante toda a proba.

Noraboa a todos!

Advertisements

Comentarios pechados

Blog en WordPress.com.

Subir ↑